czcionka:
kontrast:
czcionka:
kontrast:
Kolędowanie z EOK
data: 27.12.2020
Kolędowanie z EOK

Tegoroczne Święta spędziliśmy smyczkująco i kolędująco - w  Wigilię TVP1 wyemitowała nasz Koncert Bożonarodzeniowy w Pelplinie, a pierwszy dzień Świąt upłynął nam na występie w ZPSM, transmitowanym przez Truso TV i za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Elbląska Orkiestra Kameralna po raz szósty wzięła udział w koncercie w Pelplinie, i, jak zawsze, towarzyszyły jej gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Wystąpilimy u boku Beaty Kozidrak, Piotra Cugowskiego, Sebastiana Karpiela-Bułecki, Sylwii Grzeszczak, Tre Voci, Viki Gabor i Alicji Tracz. Za pulpitem dyrygenta niezmiennie stał Janusz Stokłosa, który wprowadził do repertuaru kilka nowości, m.in. pastorałki "Wilia" i "Kołysanka Józefa". Koncert został zadedykowany pracownikom służby zdrowia, można go obejrzeć w serwisie TVP https://cutt.ly/Dh3RPMV.

Koncert Świąteczny, współorganizowany z Prezydentem Elbląga, nagraliśmy natomiast pod batutą Andrzeja Borzyma juniora. Maestro nie tylko czuwał nad całością, ale zaarażnował też większość repertuaru. W programie znalazły się z jednej strony tradycyjne kolędy, m.in. "Lulajże Jezuniu", z drugiej pieśni okołoświąteczne, w tym "Jingle Bells". W roli wokalistów wystąpili Agnieszka Przekupień i Maciej Pawlak, a o obecność innych instrumentów niż smyczki zadbała sekcja jazzowa: Bartłomiej Koń, Paweł Puszczało, Tomasz Torres, Adam Lemańczyk i Szymon Łukowski. Koncert jest dostępny na naszym Facebooku https://www.facebook.com/elblaskaorkiestrakameralna.

 

 

 

aktualności
partnerzy i sponsorzy