czcionka:
kontrast:
czcionka:
kontrast:
Styczeń muzycznych wrażeń – EOK otwiera 2021 rok
data: 06.01.2021
Styczeń muzycznych wrażeń – EOK otwiera 2021 rok

Z Alicją Węgorzewską u boku, a także przebojami, które podbiły dziecięce serca, w repertuarze – tak wkroczymy w 2021 rok. EOK otworzy go 6 i 10 stycznia Koncertem Noworocznym, uświetniając wręczenie Nagród Prezydenta Elbląga. Program? Jak przystało na wejście w nową dekadę, wystrzałowy - nie zabraknie hitów muzyki rozrywkowej i operowej klasyki, a o obecność tangowych dźwięków na scenie zadba Tango Attack. 11 stycznia zaprosimy zaś najmłodszych melomanów do świata bajek – oba koncerty, z racji sytuacji epidemicznej, odbędą się online. 

Jeden z najpiękniejszych czy najpiękniejszy mezzosporan w Polsce? Zdania na temat głosu Alicji Węgorzewskiej są podzielone, ale już sama dyskusja świadczy o poziomie reprezentowanym przez tę artystkę. W ramach Koncertu Noworocznego śpiewaczka i EOK połączą siły, dodajmy, że nie po raz pierwszy - wspólnie koncertowali podczas Dni Elbląga 2016. Tym razem zaproponujemy melomanom podróż szlakiem muzyki z różnych dekad i różnych kontynentów, a grono występujących artystów uzupełni Tango Attack. Tercet w składzie Hadrian Tabęcki, Grzegorz Bożewicz i Piotr Malicki, który, jak żaden inny, potrafi porwać melomanów w tango. 

Styczeń to dla nas również koncert z repertuarem familijnym, którym umilimy młodym elblążanom i ich rodzicom czas ferii. Zabierzemy was w bajkowe krainy i udowodnimy, że do poznania bohaterów znanych z filmowego ekranu wystarczy jedno pociągnięcie smyczka. Kameraliści odpowiedzą też na pytania najczęściej nurtujące małych słuchaczy - dowiemy się, czym różnią się skrzypce od altówek i czemu na scenie kontrabas jest niczym rodzynek. Koncert odbędzie się w formule live streamingu, także nic się nie ukryje przed czujnymi oczami maluchów! 

 

Koncert Noworoczny Prezydenta Elbląga 

Wykonawcy:  

Alicja Węgorzewska - sopran 

Tango Attack w składzie: 

Grzegorz Bożewicz - bandoneon 

Piotr Malicki - gitara 

Hadrian Tabęcki - fortepian 

Elbląska Orkiestra Kameralna 

W programie m.in. 

Przeboje muzyki rozrywkowej, tanga i klasyki operowej. 

Emisja koncertu odbędzie się 6 i 10 stycznia o godzinie 16:00 na antenie telewizji Truso TV, dostępnej na 140 kanale w sieci Vectra, oraz w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Elbląg, EOK oraz Truso TV. 

 

Bajkowy krok w Nowy Rok 

Wykonawcy:  

Elbląska Orkiestra Kameralna 

W programie m.in. 

Prezentacje instrumentów i hity muzyki dziecięcej.  

Emisja koncertu odbędzie się 11 stycznia na profilu facebookowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. 

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert  

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19  

EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze 

 

 

aktualności
partnerzy i sponsorzy