Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
Mozart Symphonies & Duo - nowa płyta Elbląskiej Orkiestry Kameralnej
data: 29.08.2021

Trzy utwory. Dwoje solistów. To, co najlepsze w twórczości Wolfganga Amadeusza Mozarta. Jednym słowem – nowa płyta Elbląskiej Orkiestry Kameralnej. Wraz z Karoliną Nowotczyńską i Marcinem Zdunikiem, nagraliśmy unikatowy album, którym składamy muzyczny hołd wiedeńskiemu klasykowi. Na płycie znalazła się m.in. „Symfonia koncertująca Es-dur KV 364”, która po raz pierwszy w historii została zarejestrowana w wersji na skrzypce, wiolonczelę i orkiestrę – autorem opracowania jest Marcin Zdunik. Nad całością czuwał maestro Marek Moś, a premiera albumu 20 września.

Nasza Orkiestra nagrała płytę w związku z przypadającą w tym roku 230. rocznicą śmierci wiedeńskiego mistrza. Zarejestrowana na niej „Symfonia koncertująca Es-dur KV 364” to jeden z najpopularniejszych utworów Mozarta, często goszcząca w salach koncertowych, ale też np. obowiązkowy punkt programu Mię­dzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Marcin Zdunik – czołowy polski wiolonczelista i aranżer – opracował ją w nowatorskiej wersji na skrzypce, wiolonczelę (w oryginale brzmi altówka) i orkiestrę, dzięki czemu płyta ma unikalny charakter. Na krążku zarejestrowano również inne utwory Mozarta: „Duo G-dur na skrzypce i altówkę (wiolonczelę) KV 423” i „Symfonię A-dur KV 201/186a”.

Płyta jest dostępna w sprzedaży w sklepach sieci EMPIK - stacjonarnie i na stronie empik.com oraz w siedzibie EOK, w Ratuszu Staromiejskim.

 

WOLFGANG AMADEUS MOZART (1756–1791)

Symphonies & Duo

 

Symfonia koncertująca Es-dur

na skrzypce, altówkę (wiolonczelę) i orkiestrę KV 364/320d

(opracowanie partii wiolonczeli - Marcin Zdunik)

I Duo G-dur na skrzypce i altówkę (wiolonczelę) KV 423

(opracowanie partii wiolonczeli - Marcin Zdunik)

XXIX Symfonia A-dur KV 201/168a

 

Karolina Nowotczyńska - skrzypce

Marcin Zdunik - wiolonczela

Elbląska Orkiestra Kameralna

Marek Moś - dyrygent

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.

Partnerem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej jest Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

partnerzy i sponsorzy
newsletter