Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
Wieczór z filmowymi przebojami
data: 11.06.2022

Największymi filmowymi przebojami Elbląska Orkiestra Kameralna zakończyła czternasty sezon artystyczny. Koncert odbył się w piątek (10 czerwca) w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu.

W tym sezonie Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała ponad trzydzieści koncertów, rozrywkowych i klasycznych. - Bez was nie ma nas artystów. Puste sale koncertowe w czasie pandemii były okropnym doświadczeniem i mam nadzieję, że to już nigdy nie wróci i pozostaniecie państwo z nami na zawsze - tymi słowami przywitał publiczność prowadzący piątkowy koncert.

To była wyjątkowa muzyczna uczta. Jak kończyć sezon artystyczny, to z przytupem! Elbląska Orkiestra Kameralna pozostaje wierna tej zasadzie i z tej okazji zaprosiła melomanów na wieczór pełny muzycznych emocji i filmowych namiętności. Była to niezwykła podróż śladami klasyków muzyki filmowej, której kres wyznaczali z jednej strony Adam Wesołowski, z drugiej Piotr Sałajczyk oraz oczywiście Elbląska Orkiestra Kameralna. Pierwszy to dyrygent, kompozytor i menadżer kultury, który ma w dorobku ponad 50 autorskich kompozycji. Drugi to jeden z najwybitniejszych polskich pianistów, którego dźwięków nie sposób pomylić z żadnymi innym.

W programie koncertu znalazły się m. in. utwory: „Misja" E. Morricone, "Moon river" H. Manciniego, "Sól ziemi czarnej” W. Kilara, czy "Titanic" J. Hornera.

A już niebawem rusza "Elbląg Music Masterclass" -  pierwszy koncert odbędzie się 1 lipca o godz. 19 w Ratuszu Staromiejskim. Wystąpią Anna Wandtke-Wypych (skrzypce) oraz, Bogna Czerwińska-Szymula (fortepian). 3 lipca o godz. 19 w Bibliotece Elbląskiej odbędzie się zaś oficjalna inauguracja EMM. Wystąpią Maciej Tomasiewicz (dyrygent), Karolina Nowotczyńska (skrzypce), Mariusz Patyra (skrzypce), Marek Czech (altówka), Marcin Zdunik (wiolonczela) i Elbląska Orkiestra Kameralna.

partnerzy i sponsorzy
newsletter