Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
EOK pod batutą młodych dyrygentów
data: 07.11.2022

Sobotni koncert Elbląskiej Orkiestry Kameralnej w Ratuszu Staromiejskim poprowadziło troje młodych dyrygentów. To dla nich nagroda za zwycięstwo w ogólnopolskim konkursie "Młody wirtuoz" w ramach festiwalu Music Master Class, organizowanym w lipcu w Elblągu.

Andrzej Mandryka, Szymon Brylski, Hanna Derej – to młodzi mistrzowi dyrygentury, o których zapewne wkrótce będzie głośno w świecie muzyki klasycznej. W sobotę elbląscy melomani mogli przekonać się, jak sobie radzą z batutą, dyrygując po kolei Elbląską Orkiestrą Kameralną. W Ratuszu Staromiejskim usłyszeliśmy kolejno Serenadę na orkiestrę smyczkową e-moll op. 20 E. Elgara (Szymon Brylski), Serenadę na smyczki E-dur, op 22 A. Dworzaka (Hanna Derej) i Simple Symphony op. 4 B. Brittena (Andrzej Mandryka).

Melomanom radzimy zapamiętać nazwiska młodych dyrygentów. Hanna Derej ma zaledwie 17 lat, pochodzi z Tychów. Jest kompozytorką, pianistką, dyrygentem. Uczy się obecnie w lV klasie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia. Andrzej Mandryka pochodzi z Dąbrowy Górniczej. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Studiuje dyrygenturę symfoniczno-operową w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach pod kierunkiem dr. Hab. Szymona Bywalca, profesora AM. Z kolei Szymon Brylski ma 25 lat, jest studentem III roku studiów licencjackich dyrygentury symfonicznej u prof. dr hab. W. Kunca oraz mgr Y. Shemeta. Jest absolwentem PSM I i II st. im. Karola Kurpińskiego w Kutnie w klasie fortepianu dr hab. J. Domagały.

partnerzy i sponsorzy
newsletter