Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
To był wieczór muzycznych talentów
data: 24.04.2023

Marimba, klarnet, wiolonczela, harfa – choć na pierwszy rzut oka ten zestaw wygląda jak „kwartet egzotyczny”, nic bardziej mylnego. Wspomniane instrumenty pasują do siebie i to jak! – zagościły bowiem na koncercie Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, który odbył się 22 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych.

W roli solistów wystąpili dyplomanci Akademii Muzycznej w Gdańsku, którzy udowodnili, że marimba czy harfa w zestawieniu ze smyczkami to muzyczna uczta dla oczu i uszu. Repertuar? Rozmaity – z jednej strona klasyka reprezentowana m.in. przez utwór Mozarta, z drugiej kompozytorska współczesność dzięki twórczości Krzysztofa Jurczaka. Emocji nie zabrakło.

Wykonawcami byli: Krzysztof Jurczak – kompozytor, Maicej Tomasiewicz - dyrygent, Przemysław Juchniewicz – klarnet, Guilermo Rodriguez Calero – marimba, Adrianna Ciemińska – wiolonczela, Urszula Hazuka - harfa, Elbląska Orkiestra Kameralna. W programie koncertu znalazły się m.in. K. Jurczak – Adagio na wiolonczelę i struny, E. Séjourné – Koncert na marimbę i smyczki, W. A. Mozart – Koncert Klarnetowy A-dur, KV 622 na klarnet i orkiestrę, C. Debussy – Taniec sakralny i taniec świecki na harfę i smyczki.

partnerzy i sponsorzy
newsletter