Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
Zagrać na najważniejszych scenach świata - ELABLĄG MUSIC MASTERCLASS
data: 10.07.2023

Tego życzymy wszystkim uczestnikom Elbląg Music Masterclass - warsztatów organizowanych przez Elbląską Orkiestrę Kameralną dla młodych instrumentalistów i dyrygentów. W niedzielę zaprezentowali się oni przed elbląską publicznością.

Przez dziewięć dni młodzi instrumentaliści i dyrygenci doskonalili swoje umiejętności pod okiem doświadczonych pedagogów i artystów. Mieli okazję wystąpić na scenie podczas koncertów w Ratuszu Staromiejskim. Ale wszystko, co dobre, się kiedyś kończy. W niedzielę najlepsi z uczestników warsztatów wystąpili na koncercie finałowym.

Warto było posłuchać jak z klasycznymi utworami radzą sobie ci, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę na scenie. Mamy nadzieję, że za kilka lat będą zapełniać widownię na swoich koncertach. - Wszyscy byliście fantastyczni i żałuję, że nie udało się nagrodzić każdego z was. Każdy z was na to zasługiwał - mówiła Karolina Nowotczyńska, dyrektor Elbląskiej Orkiestry Kameralnej.

A potem na scenie królowała już tylko muzyka. Warto zwrócić uwagę, że młodzi artyści zagrali z towarzyszeniem Elbląskiej Orkiestry Kameralnej, a za pulpitem dyrygenta stanął Alexander Humala.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.

Sfinansowano że środków Fundacji PZU.

Honorowy Patronat: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin, konsul honorowy Mołdawii w Elblągu Maciej Bukowski.

Sponsorzy: EPGK, Nadleśnictwo Elbląg.

Partnerzy: Hotel Młyn, Kawiarnia za rogiem, Mjazzga, Restauracja Amore Mio, ZPSM w Elblągu, Galeria EL, Muzeum Archeologiczno-Historyczne, ETK, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, Akademia Muzyczna im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

partnerzy i sponsorzy
newsletter