Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
Od Bacha do Kołodziejczyka – Nowy sezon artystyczny
data: 29.08.2018

Wrześniowy sobotni wieczór w towarzystwie saksofonu, bandoneonu i instrumentów smyczkowych? Taką propozycję przygotowała dla swoich słuchaczy Elbląska Orkiestra Kameralna w ramach koncertu inaugurującego sezon artystyczny 2018/2019.

29.09.2018, sobota, 19:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych

Zamówienie kompozytorskie

Nikola Kołodziejczyk – dyrygent
Paweł Gusnar – saksofon
Rafał Grząka – bandoneon
Elbląska Orkiestra Kameralna

N. Kołodziejczyk - Koncert podwójny na saksofon, bandoneon i orkiestrę smyczkową

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Inauguracja Sezonu Artystycznego 2018/2019
Paulina Skoczyk – dyrygent
Elbląska Orkiestra Kameralna

J. S. Bach - Aria na strunie G
W. A. Mozart - Divertimento D-dur K. 136
E. Bloch - Concerto grosso nr 1

Jak pisała Wisława Szymborska, nic dwa razy się nie zdarza i podobnie jest z prawykonaniem dzieł muzycznych. Melomani zebrani w sali koncertowej ZPSM będą więc mogli po raz pierwszy wysłuchać Koncertu podwójnego na bandoneon, saksofon i orkiestrę smyczkową. To utwór, który łączy w sobie elegancję skrzypiec i energiczność bandoneonu. Jego wykonanie będzie nadzorował sam autor kompozycji, wspomniany Nikola Kołodziejczyk.

Ponadto, z instrumentów popłyną między innymi dźwięki Trzech utworów w jednym stylu Henryka Mikołaja Góreckiego i Arii na strunie G Jana Sebastiana Bacha. Pierwsza z kompozycji poprowadzi nas od subtelnego, lirycznego brzmienia do ekspresyjnego punktu kulminacyjnego. Z kolei za sprawą Arii przeniesiemy się do świata XVIII-wiecznych, barokowych Niemiec. Asystentem podczas prób oraz koncertu bedzie dyrygent-rezydent Elbląskiej Orkiestry Kameranlnej - Mateusz Rusowicz. Zainicjowany przez Instytut Muzyki i Tańca program „Dyrygent-rezydent” ma na celu prezentację i promocję młodych polskich dyrygentów oraz umożliwienie im debiutu i nabywania praktyki wykonawczej w kontakcie z zawodowym zespołem orkiestrowym.

Rezerwacje: Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,
tel. 55 237 47 49, www. eok.elblag.eu
Bilety: 30 zł (normalny), 25 zł (ulgowy)
Sprawdź zniżki z Kartą Dużej Rodziny

partnerzy i sponsorzy
newsletter