Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
W świecie wierszy Juliana Tuwima
data: 10.09.2018

Halo, halo! Tutaj ptasie radio w brzozowym gaju – któż z nas nie zna tego wiersza Juliana Tuwima? Czymże jednak byłyby takie utwory, jak „Ptasie radio”, „Idzie Grześ” czy „O Panu Tralalińskim” bez piosenek Witolda Lutosławskiego? Spod pióra mistrza partytury wyszło kilkadziesiąt dzieł, skomponowanych do twórczości Tuwima.

W dzisiejszych koncertach edukacyjnych, organizowanych przez orkiestrę w ramach projektu Muzyka dla ucha malucha III, wzięły udział elbląskie przedszkolaki i uczniowie. Kameraliści, wraz z Aleksandrą Klimczak i Krzysztofem Ciupińskim-Świątkiem, zabrali uczniów elbląskich szkół i przedszkoli w podróż kreśloną smyczkiem, batutą i śpiewem. Słowo wstępne wygłosił niezawodny Jarosław Praszczałek, który wcielił się również w rolę dyrygenta. W ślad za nim podążyły dzieci, którzy także miały okazję dyrygować orkiestrą. Nie zabrakło zabaw i konkursów.

Kolejne koncerty organizowane w ramach programu odbędą się 25. i 30. października. Zostaną one poświęcone Antonio Vivaldiemu i bajkom Disneya.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

partnerzy i sponsorzy
newsletter