Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
Przeboje muzyki filmowej zabrzmiały w Łomży
data: 16.09.2018

Elbląska Orkiestra Kameralna zagrała z pianistą Hadrianem Filipem Tabęckim podczas XIV Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Sacrum et Musica w Łomży.

Muzycy wystąpili w Kościele Miłosierdzia Bożego i zaprezentowali program "Fantazja Filmowa". Jest to kompozycja, która zawiera motywy z wielu znanych i lubianych filmów. W ramach tej propozycji publiczność wysłychała suity awanturniczej, bohaterskiej i sensacyjnej. - Staram się zawsze zagrać coś swojego, pochwalić się słuchaczom jakąś swoją kompozycją, bo to jest zawsze bardzo przyjemne, a jeśli jest przyjmowane tak jak dzisiaj, tym bardziej jest mi miło – mówił Hadrian Filip Tabęcki, w rozmowie z portalem 4lomza.pl.

Koncert bardzo spodobał się miejscowycm słuchaczom. Program pprzyciągnął rzeszę słuchaczy, w efekcie świątynia była wypełniona. Repertuar oraz mistrzowski poziom Orkiestry i solisty sprawiły, że publiczność domagałą się bisów. Muzycy przygotowali aż dwa. Pierwszy zagrała sama Orkiestra z koncertmistrzynią Paulą Preuss, a był to fragment "Czterech pór roku" Antonio Vivaldiego. W kolejnym melomani usłyszeli siutę na dobranoc, z tematami ze słynnych bajek.

Sprawdź recenzję na portalu 4lomza.pl tutaj

Fotografie w galerii pochodzą ze strony 4lomza.pl, autor Elżbieta Piasecka-Chamryk

partnerzy i sponsorzy
newsletter