czcionka:
kontrast:
czcionka:
kontrast:
wydarzenie
niedziela 25 października 2020, 18:00
Zasłuchani w tangu – EOK, Tango Attack & Artur Gadowski

Do tanga trzeba dwojga…, a dokładniej Artura Gadowskiego i Hadriana Tabęckiego. Wokalista zespołu IRA na co dzień żyje światem rocka, Hadrian dzieli czas między komponowanie, aranżowanie i koncertowanie. Połączyli jednak siły, aby nawiązać do złotej ery polskiego tanga – dwudziestolecia międzywojennego. Efektem płyta „TanGado” z takimi utworami, jak „Ta ostatnia niedziela” czy „Chryzantemy złociste”, których wysłuchamy już 25 października w szkole muzycznej. Do tego współczesne tanga polskich twórców i towarzysząca artystom Elbląska Orkiestra Kameralna – będzie się działo!

Z jednej strony, artyści odwołają się do tradycji – salę koncertową wypełnią tangowe szlagiery sprzed stu lat. Wówczas polskie tango przeżywało nie tyle rozkwit, co eksplozję arcydzieł, a w całym okresie międzywojennym nad Wisłą powstało ponad 2000 utworów reprezentujących ten gatunek. W związku z tym, w październikowy wieczór wysłuchamy kompozycji spod pióra Jerzego Petersburskiego czy Zbigniewa Maciejowskiego. Z drugiej, poznamy oblicze współczesnego polskiego tanga – spod smyczków popłyną utwory przygotowane m.in. przez Pawła Kukiza, Romana Kołakowskiego i Witolda Cisło.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

25.10.2020, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

 

Wykonawcy:

Artur Gadowski – wokalista

Tango Attack

Elbląska Orkiestra Kameralna

         

W programie m.in.

Utwory z płyty „TanGado”, m.in. „Chryzantemy złociste”, „Ta ostatnia niedziela”, „Tango notturno”.

 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu         

 

Bilety: 60 zł (normalny), 50 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny      

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert

 

 

rezerwacja biletów

aktualności
partnerzy i sponsorzy