czcionka:
kontrast:
czcionka:
kontrast:
wydarzenie
niedziela 22 listopada 2020, 18:00
Smyczkujący listopad

Szary, brzydki i ponury – czy taki musi być listopad? Absolutnie nie, a Elbląska Orkiestra Kameralna zadba o to, aby mienił się wszystkimi kolorami muzyki. Wspomoże ją w tym, już 22 listopada, Jan Miłosz Zarzycki – wykładowca, wirtuoz skrzypiec, dyrygent. Na co dzień prowadzi łomżyńską Filharmonię Kameralną, z którą w zeszłym roku zdobył Fryderyka, a elbląskim melomanom zaprezentuje się z możliwie najklasyczniejszej strony. Jakiej? Za podpowiedź niech posłużą nazwiska Holst i Dworzak...

Gustav Holst przeszedł do historii jako kompozytor, ale nim związał się ze światem partytur, próbował sił w grze na fortepianie, organach, a nawet puzonie. Czy melomani na tym stracili, nie sposób przesądzić, ale jedno jest pewne - życiorys tego Anglika to kopalnia muzycznych anegdot. Takich, jak ta o suicie “Planety”, która miała powstać pod wpływem rozmowy z przyjacielem o astrologii...Równie ciekawe są losy Antoniego Dworzaka, który, jako młodzieniec, przez pewien czas łączył lekcje muzyki z wizytami w...rzeźni. Na szczęście, miłość do dźwięków przezwyciężyła rodzinne tradycje (jego ojciec był rzeźnikiem), a dziś Dworzak jest stawiany w rzędzie najwybitniejszych czeskich kompozytorów.

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

22.11.2020, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Jan Miłosz Zarzycki - dyrygent 

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

G. Holst – Suita św. Pawła

A. Dworzak – Serenada na smyczki E-dur op. 22

 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, www.eok.elblag.eu         

Bilety: 30 zł (normalny), 20 zł (ulgowy)

Sprawdź zniżki z Elbląską Kartą Dużej Rodziny  

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert

EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

 

 

rezerwacja biletów

aktualności
partnerzy i sponsorzy