Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
wydarzenie
piątek 25 grudnia 2020, 11:00
Na Święta... Elbląscy kameraliści
Sale koncertowe wciąż pozostają niedostępne dla melomanów, ale o rozłące naszej Orkiestry ze słuchaczami nie ma mowy. Po koncertach online z Janem Miłoszem Zarzyckim czas na kolejny internetowy występ, a że przed nami Boże Narodzenie, zapraszamy do świata kolęd. Pod batutą Andrzeja Borzyma przypomnimy utwory, które od, czasem kilkunastu, niekiedy kilkudziesięciu, a zazwyczaj kilkuset lat goszczą przy wigilijnych stołach (w aranżacjach samego dyrygenta). Emisja w pierwszy dzień Świąt na antenie Truso TV i w naszych mediach społecznościowych.
 
Andrzej Borzym to człowiek znający doskonale muzykę od różnych stron – z jednej strony dyrygent, z drugiej kompozytor, a z trzeciej wokalista. W dorobku ma współpracę m.in. z Orkiestrą Symfoniczną Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Orkiestrą Filharmonii Częstochowskiej, Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, a także Orkiestrą Słoweńskiej Opery Narodowej w Mariborze. W roli wokalistów wystąpią Agnieszka Przekupień i Maciej Pawlak, do których dołączą Adam Lemańczyk (klawisze), Szymon Łukowski (saksofon), Bartłomiej Koń (trąbka), Paweł Puszczało (bas) i Tomasz Torres (perkusja).
 
Wykonawcy:
Andrzej Borzym – dyrygent
Agnieszka Przekupień - wokalistka
Maciej Pawlak - wokalista
Adam Lemańczyk – klawisze
Szymon Łukowski - saksofon
Bartłomiej Koń - trąbka
Paweł Puszczało – bas
Tomasz Torres - perkusja
Elbląska Orkiestra Kameralna
 
W programie m.in.
Kolędy i najsłynniejsze pieśni świąteczne
 
Emisja koncertu odbędzie się 25 grudnia o godzinie 11:00 i 17:00 na antenie telewizji Truso TV, dostępnej na 140 kanale w sieci Vectra, oraz w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Elbląg, EOK oraz Truso TV.
 
Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert
Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19
EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.
partnerzy i sponsorzy
newsletter