Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
wydarzenie
środa 06 stycznia 2021, 16:00
Koncert Noworoczny

Wkroczyć w Nowy Rok w towarzystwie Alicji Węgorzewskiej? Na to mogą liczyć nie tylko widzowie Noworocznego Koncertu Wiedeńskiego, który artystka od lat komentuje, ale i elbląscy melomani. Śpiewaczka wystąpi bowiem z EOK w ramach Koncertu Noworocznego,  połączonego z wręczeniem Nagród Prezydenta Elbląga. Dołączy do nich Tango Attack, które zadba o potrójną siłę tangowego rażenia. Repertuar? Gdy na jednej scenie goszczą smyczki, gitara, fortepian i bandoneon, może zdarzyć się wszystko…

Alicji Węgorzewskiej przedstawiać nie trzeba, ale mało kto wie na przykład, że posiadaczka jednego z najpiękniejszych (jeśli nie najpiękniejszego) mezzosopranów w Polsce uczestniczyła wraz z m.in. Snoop Doggiem i Kurtisem Blow w nagraniu piosenki na rzecz dzieci z autyzmem. Jakie tajemnice odsłoni jeszcze jej występ z EOK i Tango Attack? Przekonamy się już 6 i 10 stycznia na antenie Truso TV i w mediach społecznościowych. Tegoroczna gala będzie mieć przy tym jubileuszowy charakter, bowiem po raz pierwszy nagrody prezydenta wręczono w 1991 roku.

 

Wykonawcy:

Alicja Węgorzewskasopran

Tango Attack w składzie:

Grzegorz Bożewicz - bandoneon

Piotr Malicki - gitara

Hadrian Tabęcki - fortepian

Elbląska Orkiestra Kameralna     

W programie m.in.

Przeboje muzyki rozrywkowej, tanga i klasyki operowej.

 

Emisja koncertu odbędzie się 6 i 10 stycznia o godzinie 16:00 na antenie telewizji Truso TV, dostępnej na 140 kanale w sieci Vectra, oraz w mediach społecznościowych Urzędu Miasta Elbląg, EOK oraz Truso TV.

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

EOK zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze

 

 

 

 

partnerzy i sponsorzy
newsletter