Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
wydarzenie
sobota 20 lutego 2021, 18:00
Barok spod smyczków

Jak wracać do sali koncertowej, to tylko z przytupem, i to barokowym! Już 20 lutego Elbląska Orkiestra Kameralna zabierze melomanów w muzyczną podróż po Europie Arcangello Corellego i Jana Sebastiana Bacha. Pierwszy jest znany nie tylko z umiejętności kompozytorskich, ale i tego, że pozostał wierny hasłu „wszystkie drogi prowadzą do Rzymu”. Większość życia spędził bowiem w Wiecznym Mieście, udzielając się też jako pedagog i skrzypek. Drugiego ze wspomnianych panów przedstawiać nie trzeba, wystarczy go posłuchać, a o to zadbają EOK i Paula Preuss.

Corelli albo człowiek-orkiestra – włoski kompozytor był równie ceniony jako smyczkowy wirtuoz, zachwycając słuchaczy nie tylko solowymi występami, ale i koncertami w kilkuosobowym gronie. Grono to było jednak i tak niczym w porównaniu do 150-osobowej orkiestry, którą dyrygował podczas pobytu w Rzymie wysłannika króla Jakuba II Stuarta. A Bach? Wspomnijmy tylko, że można by ukuć powiedzenie „pracowity jak Bach” – np. w Lipsku mistrz dzielił czas między pisanie kantat, opiekę nad chórem szkolnym i nauczanie…

Koncert odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

20.02.2021, sobota, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu      

Wykonawcy:

Elbląska Orkiestra Kameralna

Paula Preuss - skrzypce

W programie m.in.

Utwory Arcangello Corellego i Jana Sebastiana Bacha       

 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu  

Bilety: 20 zł (normalny), 15 zł (ulgowy)

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze

 

 

 

partnerzy i sponsorzy
newsletter