czcionka:
kontrast:
czcionka:
kontrast:
wydarzenie
niedziela 28 marca 2021, 18:00
Akordeonowe barwy wiosny

Dzięki niemu akordeon wypłynął na szerokie koncertowe wody i z przedmiotu stał się podmiotem sceny muzycznej. Kiedy trzeba, zachowuje pokorę wobec zapisu nutowego, kiedy trzeba – jego artystyczna inwencja nie zna granic. No i liczby: niemal 50 prawykonań dzieł solowych, kameralnych i z towarzyszeniem orkiestr, ponad 80 płyt oraz 3 Fryderyki, a na tym zapewne nie koniec. Jednym słowem (a właściwie dwoma) - Klaudiusz Baran, który 28 marca powita wiosnę w Ratuszu Staromiejskim wraz z Sabriną Stachel i  Elbląską Orkiestrą Kameralną.

Repertuar? Zarówno dla miłośników polskiej, jak i europejskiej muzyki klasycznej, tak dla sympatyków dawnych, jak i współczesnych dźwięków. Z jednej strony wysłuchamy utworu, którego sceniczne dzieje są liczone nie w latach, a w miesiącach (prawykonanie w lutym 2020 roku) - “Chamber Concerto na akordeon i orkiestrę smyczkową” Mikołaja Majkusiaka. Z drugiej, spod smyczków popłynie serenada tak mozartowska, jak żadna inna - “Eine kleine Nachtmusik”.

Koncert zostanie wyemitowany na profilu facebookowym Elbląskiej Orkiestry Kameralnej i odbędzie się w rygorze sanitarnym, zgodnie ze wskazaniami Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

 

28.03.2021, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Ratusza Staromiejskiego w Elblągu     

Wykonawcy:

Klaudiusz Baran – akordeon

Sabrina Stachel - dyrygent

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

M. Majkusiak – Chamber Concerto na akordeon i orkiestrę smyczkową

W. A. Mozart – Serenada na orkiestrę smyczkową G-dur nr 13 KV 525 (Eine kleine Nachtmusik)

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert

Wsparcie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19

Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze

 

aktualności
partnerzy i sponsorzy