Ikona czytanie na stronie
czcionka:
kontrast:
wydarzenie
niedziela 10 października 2021, 18:00
Inauguracja z klasykami. EOK, Michał Dworzyński & Mariusz Klimsiak

Nowy sezon artystyczny Elbląskiej Orkiestry Kameralnej to nowe wyzwania, a pierwsze z nich już 10 października w szkole muzycznej. Kameraliści zmierzą się z twórczością Wolfganga Amadeusza Mozarta, Krzysztofa Pendereckiego i Sławomira Czarneckiego, bo najlepiej inaugurować sezon z wysokiego C, zwłaszcza C-dur! Solowo wspomoże ich Mariusz Klimsiak – artysta, który z fortepianem u boku czuje się równie dobrze w sali koncertowej, jak i sali wykładowej. W roli dyrygenta Michał Dworzyński, koncertujący od Berlina po Londyn i od Londynu po Tokio.

Mariusz Klimsiak rozpoczynał muzyczną karierę w Bydgoszczy, a dziś może pochwalić się występami we Włoszech (Florencja), Hiszpanii (Alicante) i USA (Seattle, San Francisco). Solowe występy łączy z pracą pedagogiczną – jest dziekanem Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. O umiejętnościach Michała Dworzyńskiego niech świadczy za to jeden fakt - w 2007 roku, jako najmłodszy artysta w historii, został uhonorowany medalem Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków SPAM za zasługi dla polskiej muzyki.

 

10.10.2021, niedziela, 18:00

Sala Koncertowa Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Elblągu

Wykonawcy:

Michał Dworzyński – dyrygent

Mariusz Klimsiak – fortepian

Elbląska Orkiestra Kameralna

W programie m.in.

Utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta, Krzysztofa Pendereckiego i Sławomira Czarneckiego

 

Rezerwacje:

Biuro Koncertowe, Ratusz Staromiejski,

tel. 55 237 47 49, 513 095 840, biuro@eok.elblag.eu

Bilety: 40 zł (normalny), 30 zł (ulgowy). Bilety można również nabyć online, na stronie https://eok.vectorsoft.pl/MSI/mvc/pl.

 

Sponsorzy Elbląskiej Orkiestry Kameralnej: Meble Wójcik, Metal Expert.

Elbląska Orkiestra Kameralna zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”, w ramach programu „Zamówienia kompozytorskie”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

partnerzy i sponsorzy
newsletter