czcionka:
kontrast:
czcionka:
kontrast:
Elbląg Music Festival 2021
data: 01.07.2021
Elbląg Music Festival 2021

Nasza Orkiestra od lat czyni z regionu Warmii i Żuław region festiwalowy, koncertując, w wakacje, w zabytkowych kościołach regionu. W przyszłym roku zamieni zaś Elbląg w miasto festiwalowe, organizując „Elbląg Music Festival 2021”. Projekt kandyduje w przyszłorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego – mogą na niego głosować mieszkańcy okręgu nr 4 (kategoria „małe projekty”, pozycja numer 1).

„Elbląg Music Festiwal” to nowa inicjatywa EOK, zaplanowana na lipiec przyszłego roku. W ramach Festiwalu Orkiestra zrealizuje kilka koncertów w Elblągu i miejscowościach regionu. Będą miały one charakter otwarty, tym samym publiczność zyska dostęp do muzyki cieszącej ucho europejskich i światowych melomanów. Kogo dokładnie będziemy podziwiać w artystycznej akcji? Okaże się to już niebawem, jedno jest pewne – czeka nas tydzień pełen instrumentalnych emocji.

Koncert inaugurujący Festiwal zostanie zorganizowany z udziałem wybitnych osobowości - profesorów uczelni muzycznych - jako solistów. Ponadto, pod ich kierunkiem odbędą się kursy mistrzowskie, w których będą mogli uczestniczyć muzycy smyczkowi i dyrygenci z całej Polski. Festiwalowi towarzyszył będzie też konkurs dla adeptów gry na smyczkach i dyrygentów – zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wystąpią z EOK podczas koncertu finałowego.

Głosowanie trwa od 12 do 25 października i odbywa się drogą elektroniczną oraz tradycyjną. W pierwszym przypadku, wystarczy odwiedzić stronę https://cutt.ly/zgaa5Cw. W drugim, należy pobrać z powyższej strony i wydrukować karty do głosowania – wypełniony formularz składamy w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego. Można też wypełnić kartę, dostępną w Biurze Urzędu lub Ratuszu Staromiejskim.

 

aktualności
partnerzy i sponsorzy